250x250.png

REKLAMNÍ PANELY / Podrobné informace

Panely se vyrábí z měkčeného PVC 3, 4, 5, 8 a 10mm. Spůsob nanašení reklamy : desky se můžou polepit fólií (v nabídce máme monomerické, polymerické, lité) dále se můžou potisknout technologií solventního, mildsolventního, hardsolventního a latexového tisku. Pokud si budete přát máme pro Vás i velký výběr follí ORACAL- celou barevnou škálů + speciální fluorescentní a nebo reflexní fólie, ktré slouží pro vytváření řezané reklamy, na tento druh panelu jsou ideální. V dnešní době pokroku lze desky i potisknout přímo UV tiskem. Využijte od nás i možnost tyto reklamní prvky zalaminovat, laminace odolává klimatyckým podmínkám a vnějším vlivům. UV laminace je novinkou, která Vám zaručí stálost barvy, je odolná vůčí UV faktorům. Desky s potiskem je možné následně zarámovat. Hrany lehčených desek je možné polepit krycí páskou pro zakrytí jádra desky. Pro zavěšení vám desky provrtáme nebo vybavíme očky. Provádíme taky instalaci (zavěšení) desek na místě u zákazníka. Neváhejte nás kotaktovat, jsme tady pro Vás.

 

Reklamní panely z PVC lze potisknout různými způsoby, vyberte si i Vy ten nejvhodnější způsob tisku dle Vaších požadavků :

Solventní tisk: (tisk s nižším rozlišením), s nízkými výrobními náklady je vhodný především pro exteriérovou reklamu. Je odolný vůči UV záření, vodě a také mechanickému poškození. Také v interiéru našel své uplatnění, a to všude tam, kde není potřeba tak velkého vysokého rozlišení a záleží na ceně.

Požadavky na tiskový dokument:

 • FORMÁT
  Podklady je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresí LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty jenom po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba změnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1 nebo pří větších pracích 1:10 (pří tomto měřítku nezapomeňte 10krát zvětšit rozlišení).
 • ROZLIŠENÍ
  V pracích 1:1 rozlišení nemůže bít větší něž 150dpi
  Například příkladová rozlišení a měřítka pro očekávané rozměry práce:
  snímek 50x50 cm – 150 dpi (1:1)
  snímek 150x150 cm – 100 dpi (1:1)
  snímek 250x250 cm – 70 dpi(1:1)
  snímek 1000x1000 cm – 300 dpi (1:10)

Mild solventní tisk: pro nenáročné aplikace. Výhodu tohoto tisku je že dokáže potisknout téměř jakýkoliv materiál. Papír, fotopapír, billboardový papír, samolepíci vynil, PVC banner, MESH - síťovinu, backlit, reflexní fólii, PVC desky atd... Hodí se jak pro tisk reklamy do interéru, tak i pro venkovní použití. Kdo chce kvalitní tisk se střední výdrží v exteréru, rozhodne se pro tento druh tisku.

Požadavky na tiskový dokument:

 • FORMÁT
  Práce je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresi LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty pouze po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba zaměnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1
 • ROZLIŠENÍ
  musí se pohybovat v rozsahu 100 – 200 dpi.

Hard solventní tisk: extrémně odolný hard solvent. Tato "babička" solventního tisku používá velmi odolné solventí inkousty (Hard solvent) a hodí se pro tisk větších formátů do šíře 230cm. Tisky jsou vhodné především do exteriéru. Potiskuje samolepky, billbardový a obyčejný papír, PVC bannery a MESH - síťovinu, atd... Rozlišení tisku není sice nejvyšší, ale za to tisky vydrží v exteriéru opravdu dlouho, řádově několik let. Pokud chcete rychle a levně velkoformátovou reklamu, jako jsou například billboardy a bigboardy, s dlouhou životností, volte tento druh tisku.

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty nám prosím zasílejte ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit uveďte formáty, ve kterých tiskové soubory dodat můžete (JPG, TIFF, DWG, DXF apod.), o dalším postupu Vás pak budeme informovat.
 • Pro tisk plakátů připravte grafiku v barevném modelu CMYK.
 • Černá barva v grafice musí mít hodnoty CMYK=100/100/100/100, v opačném případě bude tato barva pouze odstínem šedé.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a v rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.

Latexový ekologický tiskpoužívá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk tedy nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Latexový tisk nezapáchá, je voděodolný a velmi odolný proti vyblednutí či poškrábání. Garance stálobarevnosti činí neuvěřitelné 3 roky v exteriéru, s laminací dokonce 5 let, v interiéru 5 let a s laminací dokonce 10 let.

 • bez jakéhokoliv zápachu
 • fotografická kvalita
 • dlouhá životnost v exteriéru
 • vysoká rychlost tisku - odpadá sušení (vyprchávání) organických ředidel
 • EKOLOGICKÝ TISK - splňuje normu Nordic Swan a Certifikát ekologického institutu GreenGuard

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty nám prosím zasílejte ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit uveďte formáty, ve kterých tiskové soubory dodat můžete (JPG, TIFF, DWG, DXF apod.), o dalším postupu Vás pak budeme informovat.
 • Pro tisk plakátů připravte grafiku v barevném modelu CMYK.
 • Černá barva v grafice musí mít hodnoty CMYK=100/100/100/100, v opačném případě bude tato barva pouze odstínem šedé.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a v rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.

UV tisk - Tato moderní technologie tisku umožňuje potisknout téměř jakékoliv rolové i deskové materiály. Vysoká přesnost a okamžité vytvrzování nabízí přesné barevné přechody, fotografickou reprodukci pleťových tónů a barev, gradaci pastelových tónů. Přítomnost bílého inkoustu umožňuje tisk na materiály jakékoliv barvy i na transparentní materiály se zachováním barevné věrnosti grafiky. Technologie umožňuje tisknout např. i velmi malé texty o velikosti 6 bodů nebo čárové kódy.Fantazii se meze nekladou, můžete potisknout dveře, podhledy, sklo, kuchyňská dvířka, magnetky, prostě cokoliv, čeho tloušťka je do 4 cm, šíře do 205 cm a minimální rozměr je A3 (před řezáním).

K polepům používáme fólie :

Monomerické válcované PVC fólie jsou základem porfólia všech výrobců samolepících fólií. Jsou určeny primárně do výstavnictví a pro prezentace s krátkou nebo střední životností. V drtivé většině případů bývá u těchto produktů výrobcem uváděna exteriérová životnost 4-5 let při svislé statické aplikaci.

Polymerická PVC fólie určená pro dlouhodobé venkovní aplikace. Čiré permanentní tlakucitlivé akryláte lepidlo bez organických rozpouštědel, těžko zápalná B1 (DIN4102), tloušťka 0,07 mm, exteriérová životnost černá a bílá do 7 let, barvy do 5 let, metalické do 4 let

Druhy laminací:

Laminace za studena - Laminaci za studena můžeme rozdělit na suchou a mokrou.

Při suché laminaci se používá samolepící fólie, která se na potištěný papír lepí tlakem pracovního válce laminátoru. Laminátory bývají jak elektrické, tak "ruční", kdy se laminovací fólie nanáší otáčením kliky. Suchá cesta umožňuje jak jednostrannou, tak oboustrannou laminaci, je však výrazně pomalejší než mokrá laminace. Jsou idelání pro předměty, jako jsou vinylové nebo solventní tisky, a jsou kompatibilní s téměř všemi tiskovými médii. Díky nízké rychlosti a vyšší ceně se tento způsob laminace používá při konečné úpravě digitálních tisků. Princip mokré laminace je používán zejména ve větších tiskařských provozech (ofsetové tiskárny, rotačky,...). V tomto případě fólie přímo nelepí a mezi ni a papír je ještě před tlakovým válcem nanášena vrstva disperzního lepidla. Při tomto procesu papír někdy vlhne a po laminování má tendenci se kroutit. Laminace tekutá - Tekuté lamináty jsou typické ochranné laky na bázi vody nebo solventu (průhledná povrchová úprava). Povrchová úprava na bázi vody: pro jakýkoliv materiál, který není citlivý na vodu, jako jsou solventní tisky. Průhledná povrchová úprava na bázi vody je bez zápachu, netoxická a neovlivňuje vlastnosti rozměrové stability ani smršťování opracovaného substrátu. Povrchová úprava na bázi solventu: pro téměř jakýkoliv materiál, ať už je citlivý na vodu nebo ne (včetně tisků na bázi vody a oleje).

 

 


NzIwZmZhM