250x250.png

»

Vazby:

Vazba V1 - Vazba brožury kovovými sponkami uprostřed dvojlistu a s následným přeložením. Použitelná až pro 108stránkové brožury, tedy 27 dvojlistů (platí pro kancelářský papír 80 g/m?). Pokud požadujete tuto vazbu, nemusíte vyrovnávat stránky na dvojlistech. To zajistíme sami pomocí šikovného programu.

Vazba V2 - Vazba brožury tavným lepidlem naneseným na hřbet bloku vnitřních listů a vlepením do obálky ze silnějšího papíru. Použitelná pro tloušťku hřbetu od 3 do 35 mm. Obálku je možné zušlechtit laminací.Kroužková vazba - je vazba dokumentů plastovým hřbetem. Vhodná je pro vazbu prezentací, ceníků, scénářů, návodů, příruček, apod.

Vazba V3 - Jedná se o typ měkké vazby, kdy je blok sešitý skobkami shora, zavěšený do kartonové obálky se čtyřmi rýhami (bigy) a oříznutý ze tří stran. Rozsah tloušťky bloku je u vazby V3 omezen do cca 10 mm. Vazba V3 bývala doporučována zejména pro nízkonákladové neperiodické publikace.

Vazba V4 - Knižní blok je sešitý nití a potom zaklížený. Po zavěšení je brožura oříznuta po třech stranách. Tloušťka knižního bloku se pohybuje od 5 do 50 mm a plošná hmotnost papíru bývá do 100 g/m2, u šití tavnou nití do 90 g/m2.

Vazba V8 - Typickým příkladem použití vazby V8 jsou knihy a publikace, u nichž je vyžadována vyšší kvalita a trvanlivost. V8 je tuhá vazba s nekombinovaným potahem, tzv. celoplátěná vazba, kdy knižní desky jsou potaženy celistvým plátěným potahem. Má povolené další varianty:

V8a - knižní desky potažené laminovaným papírem
V8b - potažené papírovým potahem
V8c - potažené jiným potahem, například usní, imitací usně, včetně vatování desek.

Kroužková vazba (plastová, drátěná twin wire) - Klasická kroužková vazba v plastovém či drátěném provedení pro kvalitní, rychlou a přitom levnou vazbu dokumentů. Standardní barva drátěné vazby je černá, příp. bílá, stříbrná, u plastových je to černá, bílá.

Kalendářová vazba - Slouží k vazbě nástěnných kalendářů (nejčastěji měsíční či dvouměsíční typy). Vazba je založená na drátěné kroužkové vazbě (twin wire) s výsekem a očkem k zavěšení. Dozadu kalendáře je možné vložit bíle pokašírovanou lepenku (celá záda nebo pruh 10 cm).

 

 

 

 

NzQ0YTMyMm