250x250.png

POLEPY / Podrobné informace

K polepům používáme :

Monomerické válcované PVC fólie jsou základem porfólia všech výrobců samolepících fólií. Jsou určeny primárně do výstavnictví a pro prezentace s krátkou nebo střední životností. V drtivé většině případů bývá u těchto produktů výrobcem uváděna exteriérová životnost 4-5 let při svislé statické aplikaci.

Polymerická PVC fólie určená pro dlouhodobé venkovní aplikace. Čiré permanentní tlakucitlivé akryláte lepidlo bez organických rozpouštědel, těžko zápalná B1 (DIN4102), tloušťka 0,07 mm, exteriérová životnost černá a bílá do 7 let, barvy do 5 let, metalické do 4 let

Folie OWV (one way vision)
One way Vision - Okenní grafika – děrovaná folie. Velkoplošný tisk na okenní jednostrannou děrovanou folii One way Vision používanou jak v dopravních prostředcích tak k polepu oken a výloh. Jednosměrná okenní grafika má výhodu v tom, že je přes ni dobře vidět z vnitřní strany. One way Vision jednosměrná specielní okenní samolepící folie s dírkami. Zadní strana (s lepidlem) je černá a tak dobře průhledná ze zadní strany. Přední bílou stranu potiskujeme UV inkousty.Pohled ze zadní strany směrem ven se díky děrování jeví jako průhledný, propouští až 70% světla. Při pohledu z venku je však vidět motiv/grafika vytištěná na bílé straně folie která se jeví jako neprůhledná. Tato folie využívá ke své funkci nedokonalosti zraku. Abychom dosáhli, co nejlepších výsledků je dobré se řídit několika zásadami.

PVC litá 7 a 10 letá fólie - je špičková litá samolepicí fólie určená k celopolepu dopravních prostředků. Síla pouhých 55 µ z této fólie dělá ideální materiál pro práci v prolisech a dalších konkávních nebo konvexních zaobleních. V nepotištěném stavu dosahuje životnosti až 10 let v exteriéru. Při aplikaci na dopravní prostředek a v kombinaci s vhodnou ochrannou laminací, lze počítat s životností okolo 7-10let. Lité fólie mají 2 druhy lepidla: šedé pernamentní lepidlo a tzv. bubble free (MBF) lepidlo,které obsahuje mikro kanálky, kterými lze velmi snadno vytlačit vzduchové bubliny vznikající při aplikaci. Práce s takovým materiálem je až o 1/3 méně časově náročná.

 

Zde jsou uvedeny druhy velkoplošného tisku:

Solventní tisk: (tisk s nižším rozlišením), s nízkými výrobními náklady je vhodný především pro exteriérovou reklamu. Je odolný vůči UV záření, vodě a také mechanickému poškození. Také v interiéru našel své uplatnění, a to všude tam, kde není potřeba tak velkého vysokého rozlišení a je příjemně cenově dostupný.

Požadavky na tiskový dokument:

 • FORMÁT
  Podklady je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresí LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty jenom po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba změnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1 nebo pří větších pracích 1:10 (pří tomto měřítku nezapomeňte 10krát zvětšit rozlišení).
 • ROZLIŠENÍ
  V pracích 1:1 rozlišení nemůže bít větší něž 150dpi
  Například příkladová rozlišení a měřítka pro očekávané rozměry práce:
  snímek 50x50 cm – 150 dpi (1:1)
  snímek 150x150 cm – 100 dpi (1:1)
  snímek 250x250 cm – 70 dpi(1:1)
  snímek 1000x1000 cm – 300 dpi (1:10)

Hard solventní tisk: extrémně odolný hard solvent. Tato "babička" solventního tisku používá velmi odolné solventí inkousty (Hard solvent) a hodí se pro tisk větších formátů do šíře 230cm. Tisky z ní jsou vhodné především do exteriéru. Potiskuje samolepky, billbardový a obyčejný papír, PVC bannery a MESH - síťovinu, fólie polymerické, ponomerické,OWV fólie. Rozlišení tisku není sice nejvyšší, ale za to tisky vydrží v exteriéru opravdu dlouho, řádově několik let. Pokud chcete rychle a levně velkoformátovou reklamu s dlouhou životností, volte tento druh tisku.

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty nám prosím zasílejte ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit uveďte formáty, ve kterých tiskové soubory dodat můžete (JPG, TIFF, DWG, DXF apod.), o dalším postupu Vás pak budeme informovat.
 • Pro tisk plakátů připravte grafiku v barevném modelu CMYK.
 • Černá barva v grafice musí mít hodnoty CMYK=100/100/100/100, v opačném případě bude tato barva pouze odstínem šedé.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a v rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.

Latexový ekologický tisk: používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk tedy nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Latexový tisk nezapáchá, je voděodolný a velmi odolný proti vyblednutí či poškrábání. Garance stálobarevnosti činí neuvěřitelné 3 roky v exteriéru, s laminací dokonce 5 let, v interiéru 5 let a s laminací dokonce 10 let.

 • bez jakéhokoliv zápachu
 • fotografická kvalita
 • dlouhá životnost v exteriéru
 • vysoká rychlost tisku - odpadá sušení (vyprchávání) organických ředidel
 • EKOLOGICKÝ TISK - splňuje normu Nordic Swan a Certifikát ekologického institutu GreenGuard

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty nám prosím zasílejte ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit uveďte formáty, ve kterých tiskové soubory dodat můžete (JPG, TIFF, DWG, DXF apod.), o dalším postupu Vás pak budeme informovat.
 • Pro tisk plakátů připravte grafiku v barevném modelu CMYK.
 • Černá barva v grafice musí mít hodnoty CMYK=100/100/100/100, v opačném případě bude tato barva pouze odstínem šedé.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a v rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.

Eko-solventní tisk - Trvanlivost potisku v exteriéru minimálně 3 roky. Velký výběr potiskovaných materiálů. Eko-solventní inkoust je ředidlový inkoust, který neobsahuje odpařující se škodlivé látky a může být tedy využívaný i v kancelářském prostředí. Je vyvinutý pro kvalitní tisky dosahující dobrého barevného gamutu a vysokého tiskového rozlišení (dle typu použité tiskárny). Je cenově dostupnější než tisk Latexový. Předtisková příprava je stejná jako u Latexového tisku.

 

Velkoformátový tisk - druhy laminací:

Laminace za studena - Laminaci za studena můžeme rozdělit na suchou a mokrou.

Při suché laminaci se používá samolepící fólie, která se na potištěný papír lepí tlakem pracovního válce laminátoru. Laminátory bývají jak elektrické, tak "ruční", kdy se laminovací fólie nanáší otáčením kliky. Suchá cesta umožňuje jak jednostrannou, tak oboustrannou laminaci, je však výrazně pomalejší než mokrá laminace. Jsou idelání pro předměty, jako jsou vinylové nebo solventní tisky, a jsou kompatibilní s téměř všemi tiskovými médii. Díky nízké rychlosti a vyšší ceně se tento způsob laminace používá při konečné úpravě digitálních tisků. Princip mokré laminace je používán zejména ve větších tiskařských provozech (ofsetové tiskárny, rotačky,...). V tomto případě fólie přímo nelepí a mezi ni a papír je ještě před tlakovým válcem nanášena vrstva disperzního lepidla. Při tomto procesu papír někdy vlhne a po laminování má tendenci se kroutit. Laminace tekutá - Tekuté lamináty jsou typické ochranné laky na bázi vody nebo solventu (průhledná povrchová úprava). Povrchová úprava na bázi vody: pro jakýkoliv materiál, který není citlivý na vodu, jako jsou solventní tisky. Průhledná povrchová úprava na bázi vody je bez zápachu, netoxická a neovlivňuje vlastnosti rozměrové stability ani smršťování opracovaného substrátu. Povrchová úprava na bázi solventu: pro téměř jakýkoliv materiál, ať už je citlivý na vodu nebo ne (včetně tisků na bázi vody a oleje).


 

 .

MjBiNzF