250x250.png

OBRAZY, FOTOGRAFIE / Podrobné informace

Tiskneme na tiskárně Canon iPF 6300, která je vybavena nejnovějším inovativním systémem 12 barevných pigmentových inkoustů LUCIA EX od společnosti Canon. Tisk s rozlišením 2400 x 1200 dpi a přesným vykreslením i těch nejmenších detailů přenese vaše fotografie z digitální podoby na papír z extrémní přesnosti, nic lepšího zatím neexistuje. Tato technologie umožňuje potisknout různé druhy materiálu, počínaje foto papírem až po imitaci malířského plátna, tzv. canvas, trvanlivost a barevná stálost výtisku je více než 100 let a výsledek je skutečné ohromující. Maximální šířka potisknutelné plochy je 61cm a délka 18m. Canvas - plátno lze take potisknout technikou latexového tisku, který je velmi ekologický, ve fotografické kvalitě a technikou tisku eco solvent, ekonomičtějších ale z horším rozlišením pak nabizíme tisk solventní. Fotografie i obrazy Vám zalaminujeme lesklou nebo matnou laminaci, která sklouži jako ochrana před klimatickými podmínkami a mechanickým poškozením, také vylepšuje vzhled a  je dobře omyvatelná.

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty připravte v měřítku 1:1 a rozlišení min. 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.
 • Tiskové soubory musí být v barevném modelu RGB.
 • Jako součást objednávky uvádějte prosím požadavky na dokončovací práce.
 • Tiskové soubory nám prosím zasílejte ve formátu JPG, TIFF nebo PDF, pokud si s přípravou dokumentu nevíte rady, kontaktujte nás a my Vám radí pomůžeme.

Latexový ekologický tisk: používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk tedy nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Latexový tisk nezapáchá, je voděodolný a velmi odolný proti vyblednutí či poškrábání. Garance stálobarevnosti činí neuvěřitelné 3 roky v exteriéru, s laminací dokonce 5 let, v interiéru 5 let a s laminací dokonce 10 let.

 • bez jakéhokoliv zápachu
 • fotografická kvalita
 • dlouhá životnost v exteriéru
 • vysoká rychlost tisku - odpadá sušení (vyprchávání) organických ředidel
 • EKOLOGICKÝ TISK - splňuje normu Nordic Swan a Certifikát ekologického institutu GreenGuard

Požadavky na tiskový dokument:

 • Tiskové dokumenty nám prosím zasílejte ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit uveďte formáty, ve kterých tiskové soubory dodat můžete (JPG, TIFF, DWG, DXF apod.), o dalším postupu Vás pak budeme informovat.
 • Pro tisk plakátů připravte grafiku v barevném modelu CMYK.
 • Černá barva v grafice musí mít hodnoty CMYK=100/100/100/100, v opačném případě bude tato barva pouze odstínem šedé.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a v rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.

Eko-solventní tisk - Trvanlivost potisku v exteriéru minimálně 3 roky. Velký výběr potiskovaných materiálů. Eko-solventní inkoust je ředidlový inkoust, který neobsahuje odpařující se škodlivé látky a může být tedy využívaný i v kancelářském prostředí. Je vyvinutý pro kvalitní tisky dosahující dobrého barevného gamutu a vysokého tiskového rozlišení (dle typu použité tiskárny). Je cenově dostupnější než tisk Latexový. Předtisková příprava je stejná jako u Latexového tisku.

Solventní tisk: (tisk s nižším rozlišením), s nízkými výrobními náklady je vhodný především pro exteriérovou reklamu. Je odolný vůči UV záření, vodě a také mechanickému poškození. Také v interiéru našel své uplatnění, a to všude tam, kde není potřeba tak velkého vysokého rozlišení a záleží na ceně.

Požadavky na tiskový dokument:

 • FORMÁT
  Podklady je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresí LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty jenom po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba změnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1 nebo pří větších pracích 1:10 (pří tomto měřítku nezapomeňte 10krát zvětšit rozlišení).
 • ROZLIŠENÍ
  V pracích 1:1 rozlišení nemůže bít větší něž 150dpi
  Například příkladová rozlišení a měřítka pro očekávané rozměry práce:
  snímek 50x50 cm – 150 dpi (1:1)
  snímek 150x150 cm – 100 dpi (1:1)
  snímek 250x250 cm – 70 dpi(1:1)
  snímek 1000x1000 cm – 300 dpi (1:10)

 

 

 

 

 M2RiOTE5ZW