250x250.png

SAMOLEPKY / Podrobné informace

Samolepky pro Vás tiskneme na samolepící folie matné/lesklé, polymerické a monomerické. Máme pro Vás různe možnosti tisku od digitalního laserového tisku, tisku solventní technologií, mildsolventní až po eco solventníí, které se různi potřebami klienta a cenovou relací. Šíře tisku je až 160cm a délka neomezená. Vyhotovíme Vám je v různých velikostech a počtu. Mužeme Vám je také zalaminovat, zalaminovaná samolepka je odolná vůči vnějším vlivům,odřeninám atp. Laminace použiváme lesklé i matné.

Monomerická folie - Monomerické válcované PVC fólie jsou základem porfólia všech výrobců samolepících fólií. Jsou určeny primárně do výstavnictví a pro prezentace s krátkou nebo střední životností. V drtivé většině případů bývá u těchto produktů výrobcem uváděna exteriérová životnost 4-5 let při svislé statické aplikaci.

Polymerická PVC fólie - určená pro dlouhodobé venkovní aplikace. Čiré permanentní tlakucitlivé akryláté lepidlo bez organických rozpouštědel, těžkozápalná B1 (DIN 4102), tloušťka 0,07 mm, exteriérová životnost černá a bílá do 7 let, barvy do 5 let, metalické do 4 let.

 

Digitálně tiskneme na moderní laserové tiskárně KonicaMinolta bizhub c360. V závislosti na použitém médiu je výstup více či méně odolný vůči povětrnostním a klimatickým podmínkám. Barevná stálost v interiéru je 2-5 let, pokud je potištěný materiál vystaven přímému slunečnímu záření, lze očekávat blednutí barev již po 3 měsících, v takovém případě doporučujeme ochranu matriálu UV laminaci. Potisknout lze celou škálu materiálu od papíru až po průhledné folie vhodné pro laserové tiskárny. Velikost potisknutelné plochy je max. 310 cm a maximální délka 15 m. Standardní výstup je pak formát A4 nebo A3. Lze tisknout plnobarevně nebo pouze černou.

Požadavkyna tiskový dokument

 • Tiskové soubory musí být v barevném modelu CMYK.
 • Pokud se jedná o vícestránkový soubor, pak stránky musí být vysazeny jednotlivě a řazeny za sebou nebo zalomeny k tisku na požadovaný formát.
 • V případě tisku na spád musí tiskový dokument obsahovat tiskové značky s přesahem na ořez min. 3 mm.
 • Písmo by mělo být převedeno na křivky.
 • Formát dokumentu připravte v měřítku 1:1 a rozlišení 300 dpi, v názvu tiskového dokumentu uveďte prosím i rozměry.
 • Jako součást objednávky uvádějte prosím požadavky na dokončovací práce, případně povrchovou úpravu.
 • Tiskové soubory nám prosím zasílejte výhradně ve formátu PDF, pokud to nelze zajistit, s přípravou tiskového dokumentu Vám radí pomůžeme.

Solventní tisk: (tisk s nižším rozlišením), s nízkými výrobními náklady je vhodný především pro exteriérovou reklamu. Je odolný vůči UV záření, vodě a také mechanickému poškození. Také v interiéru našel své uplatnění, a to všude tam, kde není potřeba tak velkého vysokého rozlišení a záleží na ceně.

Příprava na tiskového dokumentu:

 • FORMÁT
  Podklady je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresí LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty jenom po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba změnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1 nebo pří větších pracích 1:10 (pří tomto měřítku nezapomeňte 10krát zvětšit rozlišení).
 • ROZLIŠENÍ
  V pracích 1:1 rozlišení nemůže bít větší něž 150dpi
  Například příkladová rozlišení a měřítka pro očekávané rozměry práce:
  snímek 50x50 cm – 150 dpi (1:1)
  snímek 150x150 cm – 100 dpi (1:1)
  snímek 250x250 cm – 70 dpi(1:1)
  snímek 1000x1000 cm – 300 dpi (1:10)

Mid Solvent - pro nenáročné aplikace. Výhodu tohoto tisku je že  dokáže potisknout téměř jakýkoliv materiál. Papír, fotopapír, billboardový papír, samolepíci vynil, PVC banner, síťovinu, backlit, reflexní fólii, atd. Hodí se jak pro tisk reklamy do interéru, tak i pro venkovní použití. Kdo chce kvalitní tisk se střední výdrží v exteréru, rozhodne se pro tento druh tisku.

Připrava tiskového dokumentu:

 • FORMÁT
  Práce je třeba připravit jako rastrové složky (bitmapy bez vrstev a alfa kanálů). Preferovaný formát: .tif s kompresi LZW nebo .jpg s minimální kompresi. Ostatní formáty pouze po dohodě.
 • PROMÍTANÍ BAREV
  Barvy Pantone je třeba zaměnit na CMYK. Pro získaní vhodné hloubky černé barvy je třeba docílit: C-30%, M-30%, Y-30%, K-100%. Pokud je důležité dodržet barvy (např. Loga) doporučujeme uvést v objednávce příslušný číselný kód barvy Pantone nebo dodat zkušební výtisk (Matchprint, Cromalin nebo digitální proof), v takovém případě se bezplatně vynasnažíme tisk co nejpečlivěji přizpůsobit.
 • MĚŘÍTKO
  1:1
 • ROZLIŠENÍ
  musí se pohybovat v rozsahu 100 – 200 dpi.

EKO solventní tisk: Vyrobí plnobarevné samolepky a štítky. Všechny tisky jsou až 3 roky odolné proti vodě, UV záření a mechanickému poškození. Exteriérová trvanlivost závisí na konkrétním umístění a způsobu použití. Pro některé aplikace, např. pro možný kontakt tisků s benzínem, lihem nebo rozpouštědly, je potřeba stejně jako pro ostatní ekosolventní tiskárny použít laminaci..

 

 

 OWM2ZDg4Y